Shqipëria e Gjeneratës Tjetër
  • Preambul

    Nuk ka kush dyshim se rruga pa kthim e Shqipërisë është vetëm europiane dhe qeverisja e katërvjeçarit 2017-2021, do të ketë në qendër të vëmendjes zbatimin e plotë të Reformës në Drejtësi, për të krijuar një shoqëri në themel të së cilës qëndron e drejta, merita dhe vlerat qytetare, sociale e profesionale të çdo individi, të një shoqërie solidare me shtresat në nevojë, të një shoqërie që në bosht ka drejtësinë sociale.

Kryeministria nëpërmjet Imazheve dhe Videove
Nderim atyre që dhanë jetën për ne
GJATE NDERTIMIT (1940 - 1941)
PER NJE EKONOMI DINAMIKE DHE TE INTEGRUAR
DITA E PARE NE KRYEMINISTRI
ALEANCA PER SHQIPERINE EUROPIANE
NJE FILLIM I RI DREJT NJE ENDRRE TE VJETER
NUK KEMI FITUAR PER TE NDARE, POR PER TE BASHKUAR
Strukturë të posaçme për prioritetet qeverisëse
Për një ekonomi dinamike dhe të integruar
Kryeministri Rama pret Presidentin e Maqedonisë Ivanov
Për rilindjen që duam ne kemi nevojë për të gjithë
Foto
Për tejkufinjtë e gjeneratës tjetër
Bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë, një epokë e re
Puna për Rilindjen nuk do të reshtë asnjë minutë
DEKLARATË PËR SHTYP MBI REAGIMIN NDËRKOMBËTAR PËR SITUATËN NË SIRI
Kërkoni të gjitha fotot dhe videot, të kategorizuara sipas temave, datave dhe formateve:
Shkruaj Mesazh

Kontakto me Kryeministrin

Shkruaj Mesazh

Reportazhe Eksklusive

Dokumentarë

Reportazhe Eksklusive

Për Gazetarët

Hapësira Mediatike

Për Gazetarët

Raport publik

300 Ditë

Raport publik

Edi Rama Blog

  • NJË AXHENDË PËR SHQIPËRINË EUROPIANE

    Me 23 Qershor 1 milion vullnete u bashkuan si pika të qarta ndryshimi që formësonin vijën ndarëse mes shumë të shkuarave dhe një të ardhmeje të përbashkët. Të ardhmen e një Shqipërie ku burimet e paçmuara të vendit janë në shërbim të mirëqënies të secilit prej qytetarëve të tij. Të ardhmen e një Shqipërie ku [...] më shumë
  • JA E VERTETA E ARMEVE KIMIKE

    Në 11 shtatorin e saposhkuar, kur i’u drejtova parlamentit për programin e qeverisë së re, e nisa fjalën time me tragjedinë e kullave binjake dhe barbarinë e regjimit vrastar në Siri. Ishte koha kur armët kimike të Asadit kishin bërë një kërdi që tronditi botën dhe çdonjërin nga ne po ashtu. Shtetet e Bashkuara, Franca, [...] më shumë