Ministrat

Edi Rama

Kryeministër
Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme

Erion Braçe

Zëvendëskryeministër

Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtjes

Sandër Lleshaj

Ministër i Brendshëm

Anila Denaj

Ministër i Financave dhe Ekonomisë

Belinda Balluku

Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë

Besa Shahini

Ministër i Arsimit, Sportit dhe Rinisë

Etilda Gjonaj

Ministër i Drejtësisë

Elva Margariti

Ministër i Kulturës

Bledi Çuçi

Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Ogerta Manastirliu

Ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Blendi Klosi

Ministër i Turizmit dhe Mjedisit

Pandeli Majko

Ministër i Shtetit për Diasporën

Eduard Shalsi

Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

Elisa Spiropali

Ministër i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin

Arben Ahmetaj

Ministri i Shtetit për Rindërtimin