Bashkëqeverisja si Ligj i ri – cikël takimesh sensibilizuese 

Postuar më: 2 Dhjetor 2021

Bashkëqeverisja si Ligj i ri është cikli i takimeve sensibilizuese, që nisi sot nga Elbasani, për Bashkëqeverisjen si mekanizëm i ri detyrues ligjor.   Në takimin e zgjeruar me qytetarët, Kryeministri Rama shpjegoi risitë e këtij ligji t...


Kryeministri Rama në Kuvend- Interpelancë e kërkuar nga deputeti Tritan Shehu

Postuar më: 2 Dhjetor 2021

Kryeministri Rama në Kuvend- Interpelancë e kërkuar nga deputeti Tritan Shehu:   Zoti Shehu, edhe unë ju falënderoj për këtë mundësi sepse besoj që për temat e interesit të përbashkët publik apo kombëtar, nuk është asnjëherë m...


Gëzuar festën e Flamurit! Në Vlorë nisin punimet për aeroportin e Ri ndërkombëtar

Postuar më: 28 Nëntor 2021

Shqiptarët nderojnë dhe kremtojnë sot Ditën e Flamurit Kombëtar dhe 109 vjetorin e Pavarësisë. Vlora si çdo vit mikpriti në sheshin e Flamurit qindra qytetarë në ceremonialin shtetëror të ngritjes së Flamurit, ku mori pjesë edhe kryemi...


Thumana e shndërruar në vigjilje të përvjetorit dramatik të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar më: 25 Nëntor 2021

Lagja e re në Thumanë, vepër e Programit madhor të Rindërtimit, shumë shpejt do të jetë gati të mirëpresë banorët, shtëpitë e të cilëve u rrënuan më 26 nëntor të dy viteve më parë. Janë 178 apartamente të përfunduara dhe 158 ...


Biznesi i vogël, buxheti 2022 – lehtësi fiskale dhe fuqizim

Postuar më: 22 Nëntor 2021

Në ciklin e takimeve për buxhetin 2022, Kryeministri Rama zhvilloi sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël:   Mirëmbrëma të gjithëve! Uroj që këto pikat e shiut të jenë lajmëtare të bereqetit tuaj, ndërkohë që, më...


Bujqësia, buxheti 2022 – investime të reja, mbështetje maksimale për fermerët

Postuar më: 21 Nëntor 2021

Fjala e kryeministrit Edi Rama në takimin me fermerë mbi buxhetin 2022 për sektorin e bujqësisë:   Përshëndetje dhe faleminderit të gjithëve, sidomos atyre që janë munduar më shumë për të ardhur deri këtu dhe, pavarësisht kohës së...


Vaqarr, Tiranë, Blloku i ri rezidencial hap dyert për banorët

Postuar më: 20 Nëntor 2021

Blloku i parë rezidencial në Vaqarr të Tiranës, vepër e Programit të Rindërtimit, iu dorëzua sot, familjeve të mbetura pa strehë nga tërmeti i 26 nëntorit. Dy vite më pas, pikërisht në nëntor, panorama që shpalos zona është tërës...


Durrës, drejtues të bashkive dhe prefekturave së bashku për Planin e Veprimit të pastrimit rrënjësor

Postuar më: 20 Nëntor 2021

Plani i veprimit për pastrimin rrënjësor të territorit po vijon në të gjitha bashkitë e vendit, me prioritet Bregdetin. Kryeministri Rama zhvilloi sot një takim të zgjeruar në Durrës me kryetarët e bashkive dhe prefektët e qyteteve bregd...


Buxheti 2022, mbështetje dhe zhvillim për sektorin e peshkimit

Postuar më: 20 Nëntor 2021

Fjala e kryeministrit Edi Rama në takimin me punonjës të peshkimit, në portin e Durrësit, mbi buxhetin e vitit 2022 për këtë sektor:   Përshëndetje të gjithëve! Më vjen shumë mirë që jemi këtu sot sepse peshkimi është një nga...


Buxheti 2022 – Rinia dhe Fëmijët

Postuar më: 19 Nëntor 2021

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin me nxënës mbi aspekte të buxhetit 2022 për Rininë dhe Fëmijët:    Mirëmbrëma dhe shumë faleminderit për mundimin për të qenë të gjithë këtu së bashku! Në mos gaboj, është takimi q...


Ceremonia “Medalja e Artë” për nxënësit që kanë përfunduar gjimnazin me 10 absolute

Postuar më: 19 Nëntor 2021

Nxënës të gjimnazeve me rezultate të shkëlqyera në mësime u nderuan sot, nga kryeministri Rama, në një ceremoni të posaçme, ku u shpërndanë Medaljet e Arta. Në përshëndetjen drejtuar nxënësve, kryeministri Rama u shpreh: Mirëserdh...


Buxheti 2022 për shëndetësinë

Postuar më: 18 Nëntor 2021

Fjala e kryeministrit Edi Rama në takimin me mjekë dhe infermierë mbi aspekte të buxhetit 2022 për Shëndetësinë:   Mirëmbrëma të gjithëve dhe faleminderit shumë për mundimin për të qenë të pranishëm këtu në këtë salle. Në...


Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit italian Mario Draghi

Postuar më: 17 Nëntor 2021

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Itali në një vizitë zyrtare, zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Italisë Mario Draghi e më pas dhanë një konferencë të përbashkët për shtyp:   Kryeministri i Italisë Mario Draghi: Mir...


Konferencë për shtyp e kryeministrit Rama, përpara nisjes së vizitës në Romë

Postuar më: 17 Nëntor 2021

Konferencë për shtyp e kryeministrit Edi Rama, përpara nisjes së vizitës zyrtare në Romë:   Mirëmëngjes të gjithëve! Ju faleminderit për mundimin! Siç të gjithë e keni marrë lajmin e ndodhisë tragjike të pasdites së djeshme n...


Fjala e Kryeministrit Rama në Parlament

Postuar më: 16 Nëntor 2021

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare:   Përshëndetje të gjithëve! Ndihem i detyruar të bëj një ndërhyrje tani, kur kësaj seance po i vjen fundi për faktin që kjo seancë, ndoshta më e rëndësishmja në vi...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët