Përgjegjësi penale në rast shkelje për të gjithë zinxhirin e ndërtimit

Postuar më: 30 Janar 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend mbi projektligjin “Për kontrollin dhe disiplinimin e ndërtimeve”:  Ky ligj është i rëndësishëm dhe përmban disa elementë të nevojshëm që mungonin në bazën ligjore ekzistuese, por, përtej k...


Forumi Ekonomik i Tiranës, platformë dialogu mes faktorëve të zhvillimit ekonomik

Postuar më: 30 Janar 2020

*Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Forumin Ekonomik të Tiranës: Faleminderit shumë për ftesën dhe që më jepni mundësinë të flas në këtë Forum, në një ditë shumë të mirë për historinë shqiptare. 100 vjet më parë, në 30 janar t...


NATO, Shqipëria aleat i çmuar

Postuar më: 29 Janar 2020

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Rama me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO Stoltenberg: Jens Stoltenberg: Mirë se u kthyet në selinë e NATO-s. Më vjen shumë mirë që ju takoj sërish. Të gjithë u tronditëm nga tërmeti që goditi Sh...


Bruksel, takimi i Kryeministrit Rama me Presidenten e KE Ursula von der Leyen

Postuar më: 29 Janar 2020

Videomesazh i Kryeministrit Edi Rama mbi takimin e zhvilluar në Bruksel me Presidenten Ursula von der Leyen: Mirëmëngjesi nga Brukseli! Mbrëmë takuam Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, një zonjë me një karrierë të adm...


Mesazh i Kryeministrit Rama pas vizitës në Berlin

Postuar më: 28 Janar 2020

Videomesazhi i kryeministrit Rama nga Berlini para nisjes për në Tiranë: Përshëndetje! Duke u kthyer nga Berlini, dua t’ju informoj se takimi me kancelaren ishte realisht pozitiv, jo sepse kjo fjalë duhet thënë në këtë rast, por sepse qo...


SHTËPIA IME, platforma online për qytetarët e prekur nga tërmeti

Postuar më: 26 Janar 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama gjatë prezantimit të platformës së aplikimit online për qytetarët që përfitojnë nga Programi i Rindërtimit: Faleminderit që keni ardhur sot, pavarësisht se është një ditë pushimi! Kujtoj se sot bëhen fi...


“Frederik Shiroka”, një spital i ri ultramodern për kirurgjinë

Postuar më: 13 Janar 2020

Fjala e kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e përurimit të Spitalit të ri të Kirurgjisë “Frederik Shiroka” në QSUT: Po shikoja këtë fotografinë në sfond, muret e sallës së operacionit, të veshura me pllaka që përdoren për tuale...


Një repart i ri për forcat speciale “RENEA”

Postuar më: 13 Janar 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e inaugurimit të ambienteve të reja të repartit bashkëkohor për forcat policore të elitës, RENEA të cilat, pas 30 vjetësh do të kenë më në fund të njëjtat kushte si forcat simotra në Euro...


Rindërtimi, firmoset marrëveshja për ndërtimin e 500 apartamenteve të reja

Postuar më: 11 Janar 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për ndërtimin e 500 apartamenteve të reja: Mirëdita të gjithëve!  Jemi këtu për të nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit për Rindërtimin. Sikundër ësht...


Shqipëria merr kryesimin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, OSBE 2020

Postuar më: 9 Janar 2020

Fjala mbi programin dhe prioritet e Kryesisë Shqiptare në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së e Kryetarit të OSBE, Kryeministrit Edi Rama: I nderuar Sekretar i Përgjithshëm, Të nderuar shkëlqesi, Para së gjithash, dua ta nis duke falënde...


Gëzuar Vitin e Ri 2020, ardhtë i lehtë, me shëndet e mbarësi në familjet tuaja!

Postuar më: 30 Dhjetor 2019

Videomesazh i Kryeministrit Edi Rama në prag të Vitit të Ri 2020: Të dashur bashkëqytetarë, Miq të faqes sime sociale, teksa viti po mbaron, po marr pak prej kohës suaj, për të ndarë me ju një reflektim dhe një urim! Ky që po mbyllet is...


Medalje e Artë për zjarrfikësin hero që shpëtoi jetë njerëzore nën rrënojat e tërmetit

Postuar më: 30 Dhjetor 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e dhënies së Medaljes së Artë për vlerësim profesional për zjarrfikësin e Vlorës, Luan Kapaj i cili me heroizmin e tij shpëtoi dy jetë njerëzore nën rrënojat e tërmetit tragjik të 26 Nën...


Mbledhja e Tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit

Postuar më: 30 Dhjetor 2019

Diskutimet e zhvilluara në mbledhjen e tretë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit: Kryeministri Edi Rama: Mirëdita të gjithëve! Shumë faleminderit për praninë tuaj! Sot është mbledhja e tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. N...


Pas amnistisë, rehabilitim për gratë që përfitojnë lirinë

Postuar më: 28 Dhjetor 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në burgun e grave, në Tiranë, ku falë amnistisë së miratuar nga Qeveria, pas Vitit të Ri do të përfitojnë lirinë 28 prej tyre, ndërsa për 28 të tjera ulet 1/3 e dënimit: Së pari, shumë faleminderit pë...


Konferencë e përbashkët shtypi e liderëve pjesëmarrës në takimin e tretë të nismës së Ballkanit Perëndimor

Postuar më: 21 Dhjetor 2019

Konferencë e përbashkët për shtyp e liderëve pjesëmarrës, në takimin e tretë rajonal të vendeve të Ballkanit Perëndimor; Kryeministri Edi Rama, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, Presidenti i Malit të Zi Milo Đukanović,...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët