Mbi 8 milionë euro në vit të kursyera nga xhepi i shqiptarëve për barnat

Postuar më: 9 Shtator 2020

Fjala e Kryeministri Rama në Agjencinë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore: Në arkivin e vyer të dinastisë Marubi, mes shumë e shumë të tjerash dokumentohen edhe fillimet e farmacisë në vendin tonë. Kam parasysh një foto shum...


Sfida e madhe e këtij viti shkollor

Postuar më: 8 Shtator 2020

Kryeministri Edi Rama në një takim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës “Leonik Tomeo”, për mënyrat se si do të zhvillohet mësimi këtë sezon:   Mirëdita dhe faleminderit që jeni këtu! Ne jemi këtu për të shfrytëzuar këtë ...


Fjala e Kryeministrit në hapjen e sesionit të ri parlamentar

Postuar më: 7 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në hapjen e sesionit të ri parlamentar, në emër të shumicës parlamentare:   Mirë se ritakohemi këtu, pas ndërprerjes! Uroj që familjarisht të jeni të gjithë mirë dhe të gjithë të dashurit tuaj t...


“RTSH Shkolla” një mundësi e re për nxënësit

Postuar më: 7 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin me mësues kontributorë në kanalin e dedikuar “RTSH shkollë”, në prag të nisjes së vitit të ri shkollor:  Në radhë të parë dëshiroj që sinqerisht, me gjithë zemër t’ju falenderoj juve ...


Ekspozohet në COD një prej dorëshkrimeve origjinale të Nënë Terezës me pasazhe në shqip

Postuar më: 4 Shtator 2020

Përshëndetja e Kryeministrit Edi Rama me rastin e ekspozimit në COD të një prej dorëshkrimeve origjinale të Nënë Terezës me pasazhe në shqip, në përvjetorin e shenjtërimit të saj:   Mirëmbrëma të gjithëve! Jam vërtetë shumë...


100 vjet nga fitorja e një prej luftrave më të veçanta në historinë e luftrave

Postuar më: 2 Shtator 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e organizuar me rastin e përkujtimit të 100 vjetorit të Luftës së Vlorës:   Në vitin 1987, kur Flamurtari i Vlorës mundi Barcelonën e shumëherë kurorëzuar me tituj kombëtarë dhe ndërk...


Së bashku për t’ia dalë me sukses vitit më sfidues në historinë e shkollës

Postuar më: 1 Shtator 2020

Takimi online i Kryeministrit Edi Rama me drejtorët e Drejtorive Arsimore në prag të nisjes së vitit të ri shkollor 2020-2021:   E dëshirova këtë takim, bashkë me ministren tuaj, për të thënë disa fjalë lidhur me këtë vit të ri ...


Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për Martin Camaj

Postuar më: 28 Gusht 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në eventin për hapjen e dosjes së Sigurimit të Shtetit për një prej figurave të shkëlqyera të botës shqiptare, Martin Camaj:   Sot kam ardhur këtu, me kënaqësi të shumëfishtë, natyrisht si Kryeminis...


“OSBE është e mirëpozicionuar për të mbështetur lehtësimin e dialogut”

Postuar më: 28 Gusht 2020

Fjala e Kryetarit të radhës së OSBE-së, Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, në mbledhjen e posaçme të Këshillit të Përhershëm të OSBE- së për situatën në Bjellorusi:   Shkëlqesi, zonja e zotërinj! Një mirëseardhje të ng...


Mesazhi i Kryeministrit Rama për bashkëkombasit në Malin e Zi

Postuar më: 27 Gusht 2020

Videomesazhi i Kryeministrit Rama për bashkëkombasit në Malin e Zi:   Të dashur bashkëatdhetarë në Malin e Zi, Kjo e dielë, 30 gusht, nuk është e zakonshme për vendin ku keni shtëpinë tuaj, ku jetoni, punoni e rrisni fëmijët tuaj!...


Së shpejti, rritje masive pagash për të gjithë mjekët dhe infermierët e Shqipërisë

Postuar më: 25 Gusht 2020

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot, një takim, në mjediset e jashtme të Spitalit Infektiv në Tiranë, me mjekët dhe ​infermierët e vijës së parë të betejës me COVID19. Me falenderimin e mirënjohen e thellë për punën e palodhur e vet...


Finalizohet projekti për ndërtimin e Parkut Fotovoltaik të Karavastasë

Postuar më: 31 Korrik 2020

Qeveria shqiptare nënshkroi sot marrëveshjen zbatuese për Parkun Fotovoltaik të Karavastasë me kompaninë prestigjioze frenceze “Voltalia. Kjo marrëveshje i çel udhën kantierit më të madh në Ballkan të energjisë diellore, ku kjo kompan...


Hapim listat që çdo qytetar të zgjedhë jo vetëm partinë, por edhe deputetin që do

Postuar më: 30 Korrik 2020

Fjala e kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Së pari, dëshiroj të shpreh kënaqësinë për formën e jashtëzakonshme fizike të zotit Alimadhi, gjë që besoj është një dëshmi e punës së shkëlqyer të mjekëve dhe të...


Do respektojmë Venecian dhe në 30 korrik votojmë ndryshimet kushtetuese

Postuar më: 27 Korrik 2020

Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Mund t’ju informoj mbi raportin, se Komisioni i Venecias ka nënvizuar jo një, por një sërë shkeljesh të Presidentit të Republikës. Janë të shkruara, e zeza mbi të bardhë. Një ser...


Vota e sotme provë e madhe e qëndrimit të Partisë Socialiste në krah të shqiptarëve, pa dallim partish e anësish politike

Postuar më: 23 Korrik 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Duke e përsëritur apelin për të gjithë ata që na ndjekin, për domosdoshmërinë e mbajtjes së maskave në mjedise të mbyllura dhe duke shprehur keqardhjen për disa, të cilë...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët