Bujqësia dhe investimet në sektor

Postuar më: 26 Janar 2021

Konferenca e përjavshme me median “Ekonomia në Fokus”:   Mirëdita të gjithëve! Faleminderit! Jemi sot për bashkëbisedimin e përjavshëm lidhur me ekonominë dhe për ditën e sotme, fokusi do të jetë tek fshati, bujqësia investime...


Katër të vrarët e 21 janarit nderohen me titullin “Dëshmorë të Atdheut”

Postuar më: 21 Janar 2021

Fjala e kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e shpalljes së të vrarëve të 21 janarit “Dëshmorë të Atdheut”:   Sot bëhen plot 10 vjet nga tragjedia e 21 janarit dhe në këtë 10 vjetor qeveria e Republikës së Shqipërisë...


Ekonomia në Fokus, taksat dhe mirëadministrimi fiskal

Postuar më: 19 Janar 2021

Kryeministri Edi Rama në konferencën Ekonomia në Fokus, me ministren e Financave dhe të Ekonomisë dhe me drejtoren e Përgjithshme të Tatimeve:   Kryeministri Edi Rama: Jemi këtu për ditën e përjavshme të ekonomisë, sot, bashkë me mini...


Ratifikimi i marrëveshjes me Pfizer për 500 mijë vaksinat e para nga kompania

Postuar më: 18 Janar 2021

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, sot në Kuvend, mbi ratifikimin e Marrëveshjes me Pfizer për 500 mijë vaksinat e para drejtëpërdrejtë nga kompania:   Siç e kemi paralajmëruar, sot Kuvendi do të votojë për finalizimin e Marrëveshjes ...


Konferencë për shtyp, Ekonomia në Fokus

Postuar më: 15 Janar 2021

Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp Ekonomia në Fokus, me ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe ministrin e Mbrojtjes për bilancin e pasreshjeve të dendura, si një pasqyrë e ndryshimit të ndjeshëm që ka ndodhur falë m...


“Shqipëria buzëqesh” – nis vaksinimi AntiCOVID

Postuar më: 11 Janar 2021

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama para nisjes së jetësimit të fushatës “Shqipëria buzëqesh” me vaksinimin antiCOVID:   Kryeministri Edi Rama: Mirëdita! Faleminderit për praninë tuaj! Është një ditë e veçantë, sepse n...


Kapitulli të ri në rrugën e partneritetit strategjik me Turqinë

Postuar më: 6 Janar 2021

Kryeministri Edi Rama nisi sot, një vizitë zyrtare në Ankara, Turqi, me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdoğan. Kryeministri Rama dhe delegacioni shqiptar u prit me ceremoni zyrtare në Kompleksin Presidencial nga Presidenti Erdoğan. Gjatë...


MEPJ – Kalimi i stafetës tek ministrja Olta Xhaçka

Postuar më: 5 Janar 2021

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e Ministres Olta Xhaxhka, në Ministrinë e Punëve të Jashtme:   Shumë faleminderit Gent! Patjetër faleminderit për të gjithë përpjekjen për të gjithë vullnetin dhe përkushtimin në krye...


Sigurohen 500 mijë doza të vaksinës Pfizer

Postuar më: 1 Janar 2021

Kryeministri Rama mbi sigurimin e 500 mijë dozave të vaksinës Pfizer:    Në prag të ndërrimit të viteve, Shqipëria ka siguruar zyrtarisht 500 mijë dozat e para të vaksinës nga kompania Pfizer. Shopping-u im në New York ka mbaruar me...


GËZUAR 2021!

Postuar më: 31 Dhjetor 2020

Mesazhi i urimit i Kryeministrit Edi Rama:   Po mbyllet edhe ky vit dhe si në asnjë vit tjetër në jetën tonë, festat e këtij fundviti po i kalojmë mbyllur herët në shtëpi. As meshat e mesnatës së Krishtlindjeve nuk ndodhën dot, as ...


Përmbledhja e një viti të jashtëzakonshëm

Postuar më: 29 Dhjetor 2020

Kryeministri Edi Rama në konferencwn e fundvitit me gazetarët:   Mirëdita të gjithëve! Kjo është konferenca tradicionale e fundvitit dhe me lejen tuaj dhe kërkesën për pak durim në hyrje, dëshiroj të bëj një përmbledhje të shkurtë...


Kalimi i stafetës në krye të dikasterit qendror të punëve të brendshme

Postuar më: 18 Dhjetor 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e kalimit të detyrës së ministrit të Brendshëm, Bledi Ҫuçit:   Jemi në kushte specifike. Për këtë arsye, pjesëmarrja këtu është e reduktuar maksimalisht në numër. Pavarësisht prani...


Komitetit Shkencor i Turqisë vlerëson mjekët dhe sistemin shëndetësor shqiptar në luftën kundër COVID-19

Postuar më: 17 Dhjetor 2020

Komunikim me Komitetin e Ekspertëve të Shqipërisë dhe Komitetin Shkencor të Turqisë për masat për përballimin e pandemisë COVID-19:   Kryeministri Edi Rama: Përshëndetej të gjithëve! Jemi shumë të nderuar që prej disa ditësh, ...


Konferencë mbi buxheti 2021 dhe aktualitetin

Postuar më: 15 Dhjetor 2020

Konferencë mbi buxheti 2021 dhe aktualitetin: Kryeministri Edi Rama: Është fakt dhe jo opinion, që buxheti i vitit të ardhëm garanton një volum të konsiderueshëm mbështetjeje financiare për ata që janë më në nevojë. Kini parasysh vet...


Integrimi i rrjeteve, hap i rëndësishëm për sektorin elektroenergjetik Shqipëri-Kosovë

Postuar më: 14 Dhjetor 2020

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin e mbajtur online me rastin e nisjes së  operimit të pavarur të Kosovës, si Zonë Rregulluese brenda Bllokut Rregullues Shqipëri – Kosovë, si dhe nisjes së  transmetimit të  linjës 400 kv mes dy...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët