Edi Rama
Kryeministër
Arben Ahmetaj
Zv. Kryeministër dhe Ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave
Olta Xhaçka
Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme
Bledar Çuçi
Ministër i Brendshëm
Delina Ibrahimaj
Ministër i Financave dhe Ekonomisë
Belinda Balluku
Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë
Evis Kushi
Ministër i Arsimit dhe Sportit
Ulsi Manja
Ministër i Drejtësisë
Edona Bilali
Minister i Shtetit per
Mbrojtjen e Sipermarrjes
Niko Peleshi
Ministër i Mbrojtjes
Frida Krifca
Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural
Ogerta Manastirliu
Ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
Mirela Kumbaro
Minister i Turizmit
dhe Mjedisit
Elva Margariti
Ministër i Kulturës
Bora Muzhaqi
Ministër i Shtetit për
Rininë dhe Fëmijët
Milva Ekonomi
Ministër i Shtetit për Standardet e Shërbimeve
Elisa Spiropali
Ministër i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin

Preambul

Nuk ka kush dyshim se rruga pa kthim e Shqipërisë është vetëm europiane dhe qeverisja e katërvjeçarit 2017-2021, do të ketë në qendër të vëmendjes zbatimin e plotë të Reformës në Drejtësi, për të krijuar një shoqëri në themel të së cilës qëndron e drejta, merita dhe vlerat qytetare, sociale e profesionale të çdo individi, të një shoqërie solidare me shtresat në nevojë, të një shoqërie që në bosht ka drejtësinë sociale.

Kryeministria nëpërmjet Imazheve dhe Videove

Kërkoni të gjitha fotot dhe videot, të kategorizuara sipas temave, datave dhe formateve:

Dokumentarë
Reportazh ekskluziv

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët

Shpenzimet e Qeverisë
Shpenzimet e Qeverisë

Edi Rama Blog

NJË ALTERNATIVE PËR SHQIPËRINË EVROPIAN

Më 23 qershor, 1 milion vullnetarë u bashkuan si pika të qarta ndryshimi që ndikuan vijën ndarëse mes së kaluarës dhe një të ardhmeje të përbashkët. E ardhmja e një Shqipërie ku burimet e paçmueshme të vendit janë në shërbim të mirëqenies së secilit prej qytetarëve të saj. E ardhmja e një Shqipëri ku [...]

JA E VËRTETA E ARMËVE KIMIKE

Më 11 nëntor, kur i drejtoja parlamentit për programin e ri qeveritar, fillova fjalën time me tragjedinë e kullave binjake dhe barbarinë e regjimit vrastar në Siri. Ishte koha kur armët kimike të Asadit u bënë një kërdi që tronditi botën dhe secilin prej nesh. Shtetet e Bashkuara, Francë, [...]