Prishtinë, konferenca e përbashkët Rama-Kurti

Postuar më: 27 Shtator 2021

Konferenca e përbashkët për mediat në Prishtinë e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit të Republikë së Kosovës, Albin Kurti:   Kryeministri Albin Kurti: Të nderuar gazetarë, zonja dhe zotërinj, unë sot jam shumë i nderuar dhe i g...


Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel

Postuar më: 14 Shtator 2021

Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel, në përfundim të vizitës së saj në Shqipëri: Kryeministri Edi Rama: Dua të them që kjo është njëkohësisht, një ditë e bukur për ne d...


HEBRENJTË, AFGANËT, SHQIPËRIA

Postuar më: 15 Gusht 2021

Nuk e ka shqiptaria një histori më të lavdishme për botën, se sa marrja në mbrojtje e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Askush s’ua kërkoi gjyshërve tanë ta rrezikonin jetën e tyre për të shpëtuar hebrenjtë, siç pakk...


Konferencë e përbashkët e Kryeministrit Rama dhe Komisionerit për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë Várhelyi

Postuar më: 10 Qershor 2021

Konferencë e përbashkët e Kryeministrit Edi Rama me Komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë Olivér Várhelyi:   Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje! Jemi mbledhur në Tiranë dhe dua t’i falënderoj të gjithë kryetarët e ...


Bullgari, konferencë për shtyp e Kryeministrit Rama dhe homologut bullgar Yanev

Postuar më: 8 Qershor 2021

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe homologut bullgar Stefan Yanev, pas takimit të dy delegacioneve në Sofie: Kryeministri Stefan Yanev: Kam nderin t’u informoj për bisedimet që zhvilluam me Kryeministrin e Shqipërisë, Zotin Ra...


Roth: Punojmë për një vendim pozitiv të Këshillit Europian

Postuar më: 27 Maj 2021

Konferenca e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me ministrin gjerman të Shtetit për Europën, Michael Roth:   Kryeministri Edi Rama: Ishte nder që mirëpres sot, një mik të shtrenjtë të Shqipërisë dhe shqiptarëve dhe një av...


Integrimi i BP, përparësi e politikës së jashtme austriake

Postuar më: 6 Maj 2021

Konferencë për shtyp e Kryenegociatorit për Zhvillimin e Negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi, Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali dhe Ministres austriake për Bashkimin Europian dh...


Borrell: Shqipëria, shembull në rajon

Postuar më: 1 Mars 2021

Bruksel, konferencë e përbashkët me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Joseph Borrell dhe Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi:   Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punët e Jashtme, Jo...


Linde: Shqipëria, shumë e suksesshme me sistemin e ri të drejtësisë

Postuar më: 7 Tetor 2020

Konferenca e përbashkët për shtyp me Ministren e Jashtme suedeze, Ann Linde:   Kryeministri Edi Rama: Mirëdita të gjithëve! Sapo kemi përfunduar një takim shumë të dobishëm dhe natyrisht, shumë miqësor me ministren suedeze të Punëve ...


Rindërtimi dhe impakti në ekonomi

Postuar më: 29 Shtator 2020

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama, Ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe Ministres së Financave, Anila Denaj, me fokus ekonominë:    Kryeministri Edi Rama: Këtë ditë e kemi të përjavshme vetëm për ekonominë. Sot...


Drejtësi ndërkombëtare e drejtë, stabilitet institucional, dialog për paqe me njohje përfundimtare

Postuar më: 3 Korrik 2020

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti: Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje dhe mirë se keni ardhur, posaçërisht ata që kanë rrugëtuar nga Prishtina për t...


Aktakuza që abortoi një proces paqeje dhe dialogu që duhet të rinisë nga e para

Postuar më: 30 Qershor 2020

Konferencë për shtyp e kryeministrit Edi Rama në përfundim të vizitës 24 orëshe në Prishtinë, Kosovë: Mirëdita të gjithëve! Faleminderit për mundimin e të gjithëve ju, gjatë gjithë stacioneve të mia në këtë vizitë 24 orëshe, k...


Zero tatim fitimi për biznesin e vogël deri në 2029

Postuar më: 5 Qershor 2020

Deklaratë për shtyp e ministrit të Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar SHQIPËRIA2030, Arben Ahmetaj: Jam këtu sot për të komunikuar me qytetarët avancimin e Planit Kombëtar Shqipëria 2030. Plani Kombëtar nuk do t...


Ministri Arben Ahmetaj, deklaratë mbi vendimet e sotme të Qeverisë për procesin e Rindërtimit

Postuar më: 3 Qershor 2020

Deklarata për mediat e Ministrit të Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj:  Përshëndetje, Sot në qeveri kaluam 4 vendime të rëndësishme për procesin e Rindërtimit, të cilat janë jo...


Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Postuar më: 2 Qershor 2020

Konferenca është në një format pak të çuditshëm, por ky është formati i kësaj kohe, por, sidoqoftë, rëndësi ka që shikohemi fizikisht. Menduam që edhe për shkak të nevojës për të qenë konform shembujve që kërkojmë të japin t...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët