Tusk: Shqipëria, një partner dhe një mik i BE

Postuar më: 13 Korrik 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, në Bruksel: Donald Tusk: Mirëdita dhe më lejoni t’i shpreh mirëseardhjen time të ngrohtë, mikut tim të mirë, këtu në Bruksel, Kryeministër...


Rama-Hahn: Shqipëria nis procesin analitik

Postuar më: 13 Korrik 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama me Komisionerin për Zgjerimin Johannes Hahn, në Bruksel: Komisioneri Johannes Hahn: Të dy jemi të një mendimi se përfundimet e qershorit të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme, i miratuar...


Shqipëri-Mal i Zi, marrëdhënie të shkëlqyera

Postuar më: 3 Korrik 2018

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Malit të Zi, Duško Marković: Kryeministri Edi Rama:  Mirëdita të gjithëve! I dashur Duško, I nderuar Kryeministër i Malit të Zi! Kjo isht...


E para mbledhje e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Malit të Zi

Postuar më: 3 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin ndërqeveritar Shqipëri-Mali i Zi, në Shkodër: Është, jo sepse duhet thënë për protokoll, por sepse ka një të vërtetë të madhe në këtë, një kënaqësi e veçantë që jemi këtu, sëbashku, ...


Punësimi vijon trendin rritës në tremujorin e parë 2018

Postuar më: 11 Qershor 2018

Konferencë për shtyp e ministrit Arben Ahmetaj:  Rritja e forcave të punës e publikuar sot nga INSTAT, konfirmon se punësimi ka vijuar trendin e tij rritës edhe në tremujorin e parë të 2018-ës. Pra, lajmi i mirë për shqiptarët punësimi...


Kryeministri Rama mirëpret Kryeministrin bullgar Boyko Borissov

Postuar më: 4 Qershor 2018

Konferenca e përbashkët e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Bullgarisë, Boyko Borissov: Kryeministri Edi Rama:   Pata nderin dhe kënaqësinë të pres sot një mik të posaçëm, Kryeministrin e Bullgarisë, i cili ...


Muaji maj, zyrat e punës arrijnë objektivin

Postuar më: 1 Qershor 2018

Deklaratë për mediat e zëvendësministres së Ekonomisë dhe Financave, Dajna Sorensen: Sot, 36 zyrat e punësimit kryen raportimin mujor pranë Zyrës së Kryeministrit mbi performancën e tyre për muajin maj. Qëllimi i këtij takimi ishte rapo...


Komunikim për mediat pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave

Postuar më: 21 Maj 2018

Komunikim i Kryeministrit Edi Rama për mediat, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Sot jemi në aktivitetin e përmuajshëm të qeverisë në qark dhe për këtë muaj jemi këtu në Gjirokastër, ku kemi kryer mbledhjen dhe do të vazhdojm...


Komunikim me mediat pas vizitës në Berlin

Postuar më: 26 Prill 2018

Komunikim me mediat i Kryeministrit Edi Rama mbi konkluzionet rreth vizitës në Berlin:  Jam në këtë komunikim këtu, menjëherë pas vizitës në Berlin, e cila këtë herë kishte një rëndësi të posaçme për momentin historik në të cili...


Gjermania e angazhuar për të ardhmen europiane të Shqipërisë dhe rajonit

Postuar më: 25 Prill 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares Angela Merkel, përpara takimit në selinë e qeverisë gjermane në Berlin:    Kancelarja Angela Merkel: Zonja dhe zotërinj, jam e gëzuar që sot dhe këtë mund ta them me gëz...


Tusk: Çka keni bërë, e mjaftueshme për të çelur bisedimet për anëtarësim

Postuar më: 24 Prill 2018

Deklarata e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk: Kryeministri Rama: Përshëndetje të gjithëve! Së pari, lejomëni që në emër të të gjithëve pa dallim, sepse pa dallim ësht...


Kryeministri belg: Respekt e vlerësim për përpjekjet e rëndësishme që janë kryer

Postuar më: 23 Prill 2018

Konferenca për mediat e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit të Belgjikës, Charles Michel, i cili zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë:   Kryeministri Edi Rama: Mirdita! Së pari, dua t’i shpreh falënderimet dhe mirënjohjen Krye...


Komunikim për mediat pas mbledhjes së qeverisë në Fier

Postuar më: 20 Prill 2018

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave në Fier: Mirdita! Faleminderit që keni ardhur! Për këtë muaj, mbledhja e qeverisë dhe më pas, qëndrimi i qeverisë në një qark është në Fier. M...


Rekomandimi i KE për nisjen e negociatave, Mogherini: Shqipëria ka marrë atë që meriton

Postuar më: 18 Prill 2018

Pas dhënies së rekomandimit për çeljen e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian, Kryeministri Edi Rama në komunikim me mediat me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë të BE-së, Federica Mogherini...


Sot fitoi Shqipëria

Postuar më: 17 Prill 2018

Komunikim publik i Kryeministrit Edi Rama pas publikimit të Progres-raportit të Komisionit Europian:  Shqipëria sapo ka hapur një kapitull të ri, të historisë së saj si shtet. Nuk jemi më thjesht një vend që aspiron të bëhet një ditë ...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët