Mbi pagesën në Rrugën e Kombit dhe lehtësirat e parashikuara për banorët e Kukësit

Postuar më: 1 Prill 2018

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama:   Kryeministri Edi Rama: Unë dje kam folur, sot është radha juaj që të bëni pyetje dhe jam në dispozicion për të dhënë të gjitha përgjigjet.   Ju mbrëmë njoftuat një fushatë...


Elbasan, komunikimi pas mbledhjes së qeverisë

Postuar më: 13 Mars 2018

Komunikimi me mediat i Kryeministri Edi Rama, pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë në Elbasan: Faleminderit shumë që keni ardhur deri këtu. Shpresoj që edhe ju të jeni të surprizuar nga ky investim fantastik që është bërë në kët...


Jean Claude Juncker: Shqipëria vazhdon të akumulojë progres

Postuar më: 25 Shkurt 2018

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, pas takimit të zhvilluar mes tyre, në Tiranë:   Kryeministri Edi Rama: Mirëmbrëma! Më lejoni të falënderoj përzemërsisht Pres...


Portofoli i projekteve të Beratit

Postuar më: 23 Shkurt 2018

Komunikimi i Kryeministrit Edi Rama me median, pas mbledhjes së qeverisë në Berat:   Mirëmbrëma! Shikoj që paskeni ardhur edhe nga Tirana. Keni bërë shumë mirë, se Berati është bërë shumë më i bukur seç ka qenë kur kemi qenë h...


Miratohet projektligji për Vetting-un në Polici

Postuar më: 7 Shkurt 2018

Deklarata e Zv/ministrit të Brendshëm Julian Hodaj: Sot, Këshilli i Ministrave miratoi projektligjin për “Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe A...


Procedurë të përshpejtuar për projektin e Aeroportit të Vlorës

Postuar më: 24 Janar 2018

Deklarata për mediat e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri:    Sot Këshilli i Ministrave kaloi me procedurë të përshpejtuar, e cila do të shkojë edhe në Kuvendin e Shqipërisë, pr/ligjin për fillimin e ne...


Projektet që nxisin ekonominë e mirëqenien në Qarkun Lezhë

Postuar më: 12 Janar 2018

Komunikimi publik i Kryeministrit Edi Rama pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë:   Faleminderit për praninë të gjithëve ju që i përkisni botës lokale të informacionit! Mbledhja sot, këtu në Lezhë, ashtu sikundër është në praktik...


Viti 2017 ecuri pozitive e qartë në reformat kyçe

Postuar më: 29 Dhjetor 2017

Konferenca tradicionale për shtyp e kryeministrit Edi Rama në mbyllje të vitit: Mirëdita të gjithëve! Kjo është konferenca tradicionale e shtypit për fundvitin dhe besoj që në këtë ditë do t’ia vlente më shumë të përqendrohesha n...


Shqipëria do ta meritojë plotësisht hapjen e negociatave për anëtarësim

Postuar më: 19 Dhjetor 2017

Prononcim për mediat i Kryeministrit Edi Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë për Çështjet e Jashtme, njëkohësisht zëvendëspresidentja e Komisionit Europian për Politikat e Sigurisë, Federica Mogherini dhe me kryeministrat e Ballkan...


Çdo shfaqje si kjo e sotmja në Kuvend dëmton veç Shqipërinë

Postuar më: 18 Dhjetor 2017

Komunikim me mediat i Kryeministrit Edi Rama, pas zgjedhjes së Prokurores së Përgjithshme me mandat të përkohshëm: Ndjesë të gjithë shqiptarëve, pa dallim, por edhe partnerëve tanë ndërkombëtarë, për shfaqjen më të fundit të përpj...


Shqipëri-Maqedoni, bashkërendim për avancimin e ndërlidhjeve infrastrukturore dhe energjetike

Postuar më: 15 Dhjetor 2017

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev:   Fjala e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama: Mirëmbrëma! Sapo kemi përfunduar takimin e parë të mbledhjes ...


Bashkëpunimi me Francën në një fazë të re

Postuar më: 15 Dhjetor 2017

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm francez, Gerard Collomb, pas përfundimit të takimit mes tyre:   Kryeministri Edi Rama:  Mirëdita të gjithëve! Kjo është një konferencë shtypi ...


Qeveria, projekte të rëndësishme për transformimin e Shkodrës si kryeqendër turistike

Postuar më: 8 Dhjetor 2017

Kryeministri Edi Rama pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave të zhvilluar në Shkodër: Mirëmbrëma të gjithëve! Sot kemi nisur aktivitetin e përmuajshëm të qeverisë në qarkun e Shkodrës për muajin dhjetor dhe sapo ke...


Një pakt kombëtar për Europën

Postuar më: 7 Dhjetor 2017

Prononcim për median shqiptare lidhur me Presidencën bullgare të BE-së dhe ftesën e Kryeministrit për opozitën për një pakt kombëtar për Europën:   Së pari, është e rëndësishme që Bullgaria merr presidencën dhe në 6 muajt e a...


Swydlo: KE do njohë progresin e Shqipërisë, duke hapur negociatat për anëtarësim

Postuar më: 6 Dhjetor 2017

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Varshavë, Poloni, ku pati bisedime me homologen Beata Swydlo për avancimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimit mes dy vendeve. Mbi çështjet e diskutuara në takim, dy Kryeministrat dhan...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët