Ndeshja me Serbinë, një festë sportive

Postuar më: 7 Tetor 2015

Deklaratë e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për masat e marra për mbarëvajtjen e ndeshjes së ekipit kombëtar të futbollit, në kuadër të turit eliminator për Kampionatin Europian të Futbollit: 24 orët e ardhshme janë një sprovë ...


Arritjet e mëdha të Policisë së Shtetit janë vepër e shqiptarëve të mirë si Simon Gjeta

Postuar më: 4 Tetor 2015

Kryeministri Edi Rama u shpreh ngushëllimet më të ndjera nënës, vëllezërve dhe motrës, të dëshmorit të Policisë së Shtetit Simon Gjeta, rënë mbrëmë në fushën e luftës me krimin. Arritjet e mëdha të Policisë së Shtetit në fush...


Projektligji, një faqe e re në historinë e demokracisë shqiptare

Postuar më: 16 Shtator 2015

Deklaratë për mediat e Ministres së Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj: Ashtu si e kishim premtuar dhe paralajmëruar, Qeveria shqiptare miratoi në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave Projektligjin ‘Për Legji...


Shqipëria dëshmoi vullnet të plotë për të realizuar një proces zgjedhor të lirë

Postuar më: 9 Shtator 2015

Deklaratë e Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati pas Raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet vendore të 21 qershorit 2015: Në emër të Qeverisë Shqiptare dëshiroj të falenderoj misionin e OSBE/ODIHR-it për bashkëpunimin dhe ...


Deklaratë për shtyp

Postuar më: 3 Shtator 2015

Deklaratë për shtyp Pas publikimit të sotem të një artikulli në portalin reporter.al, Drejtoria e Komunikimit pranë Qeverisë shqiptare, sqaron se: Në datën 27 Gusht 2015, rrjeti investigativ BIRN ka kërkuar një koment të Kryeministrit t...


Rikthim i sektorit minerar në binarët e ligjit

Postuar më: 2 Shtator 2015

Deklaratë e ministrit të Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri: Jam sot para jush për t’i njoftuar opinionit publik vendimin më të fundit të Këshillit të Ministrave për miratimin e zonave të rrezikshme minerare dhe programit të ri 3...


Progresi i procesit të Berlinit dhe sfidat deri në fund të vitit

Postuar më: 31 Gusht 2015

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Mirëdita! Disa aspekte të rëndësishme që besoj vlejnë një nënvizim në këtë moment, i cili gjykoj se ka një rëndësi të veçantë për ecurinë e mëtejshme në katër-mujorin e fundit të ...


Një tjetër premtim i mbajtur në arsim

Postuar më: 26 Gusht 2015

Deklaratë për shtyp e ministres së Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Tjetër premtim i mbajtur i qeverisë shqiptare në fushën e arsimit. Dy vjet më parë në programin qeverisës të “Aleancës...


Deklaratë e përbashkët e kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor në takimin e Vjenës

Postuar më: 25 Gusht 2015

Deklaratë e Përbashkët mbi themelimin e Zyrës së Bashkëpunimit Rinor Rajonal të Ballkanit Perëndimor Ne, kryeministrat e vendeve pjesëmarrëse të Ballkanit Perëndimor, në takimin e Vjenës, në kuadër të Konferencës mbi Ballkanin Perë...


Beteja frontale kunder informalitetit në ekonomi

Postuar më: 19 Gusht 2015

Deklaratë për Shtyp, Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj Besoj biem të gjithë në një mendje se nuk mund të shkojmë larg duke ia hedhur njëri – tjetrit, siç mësuam me vite të bëjmë me en...


Luftë pa kompromis ndaj krimit

Postuar më: 23 Korrik 2015

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend:   E kërkova fjalën për të bërë një ndërhyrje lidhur me faktin se sidoqoftë nuk po diskutohet një marrëveshje e rëndomtë e radhës, por po diskutohet një marrëveshje e rëndësishme e Shqi...


Në qendër të ligjit të ri studenti dhe dija. Nuk ka rritje të tarifave të studimit

Postuar më: 22 Korrik 2015

Deklaratë e Ministres së Arsimit dhe Sporteve, Lindita Nikolla, pas mbledhjes së qeverisë: Sot vijmë pas një nate të gjatë, por të suksesshme, atë të kalimit të ligjit të ri për Arsimin e Lartë, i cili do të sjellë një ndryshim masi...


Rritje pensionesh në fshat e qytet, si dhe për veteranët

Postuar më: 22 Korrik 2015

Deklaratë e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë , Blendi Klosi, pas mbledhjes së qeverisë: Dëshiroj të komunikoj dy vendimet më të fundit të qeverisë shqiptare, që prekin dy grupe shumë të rëndësishme për shoqërinë tonë, p...


Vizitë historike e Kancelares Merkel në Shqipëri

Postuar më: 8 Korrik 2015

Konferenca e përbashkët për mediat e Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares gjermane Angela Merkel: Kryeministri Edi Rama: Mirëdita! I jam shumë mirënjohës Kancelares Merkel që është këtu, sot, me ne, në vizitën e parë dypalëshe të nj...


Berati dhe Gjirokastra jashtë Listës së Trashëgimisë Botërore në Rrezik

Postuar më: 3 Korrik 2015

Konferencë për mediat e Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, lidhur me vendimin e fundit të Komitetit të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s: Përshëndetje dua të ndaj me ju një informacion shumë të rëndësishëm jo vetëm për sistem...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët