Hetimi i plotë e nxjerrja e përgjegjësive çliron publikun dhe politikën

Postuar më: 6 Mars 2015

Prononcim i Kryeministrit Edi Rama pas dhënies së dëshmisë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda: Koha kur Kryeministri i Shqipërisë e trajtonte Prokurorinë si ushqim për qentë ka mbaruar në 23 qershor të 2013-s. Uroj që ftesa për të ar...


Në Gjykatën e Lartë për të vërtetën dhe asgjë tjetër veç të vërtetës

Postuar më: 2 Mars 2015

Kryeministri Edi Rama u paraqit sot, në cilësinë e Kryeministrit të Shqipërisë, para Gjykatës së Lartë, ku nisi seanca e parë e gjykimit të kërkesëpadisë për shpifje ndaj deputetit, kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka. Kryemin...


Shqipëri-Rumani, partneritet për zhvillim

Postuar më: 27 Shkurt 2015

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Bukuresht, Rumani. Kryeministri shoqërohej nga Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, Kreu i Grupit të deputetëve socialistë Gramoz Ruçi dhe Nënkryetari i grupit Tau...


Integrimi europian në krye të axhendës së qeverisë shqiptare

Postuar më: 19 Shkurt 2015

Fjala e Presidentit të KE, Donald Tusk, në konferencën e përbashkët me Kryeministrin Rama: Ishte kënaqësi të prisja sot në takim Kryeministrin e Shqipërisë, z. Edi Rama. Më lejoni ta filloj duke thënë se zgjerimi mbetet një prioritet i...


Deutsche Telekom me projekt pilot, 10 mijë matësa inteligjentë për sistemin energjetik

Postuar më: 12 Shkurt 2015

Kryeministri Edi Rama pati sot, një takim pune të frytshëm me një përfaqësi të kompanisë gjermane të telekomunikacionit Deutsche Telekom, të kryesuar nga anëtarja e Bordit Drejtues për Europën dhe drejtuese e Departamentit të Inovacion...


Nuk i shmangemi asnjë detyrimi ligjor e moral, në raport me njerëzit e zonave të përmbytura

Postuar më: 6 Shkurt 2015

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Së bashku me Ministrin e Financave, Ministrin e Ekonomisë, Ministrin e Bujqësisë, si dhe me praninë e Guvernatorit të sapozgjedhur të Bankës së Shqipërisë jemi takuar me drejtuesit e të gjit...


Qeveria në gatishmëri të plotë për të përballuar situatën e vështirë

Postuar më: 2 Shkurt 2015

Në përfundim të mbledhjes jashtë radhës të Këshillit të Ministrave, Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ministri Edmond Panariti dhe ministri Saimir Tahiri, në një deklaratë për mediat informuan rreth situatës në zonat e përmbytura ...


Shteti merr përsipër përgjegjësinë e plotë për vrasjen e katër qytetarëve në 21 janar 2011

Postuar më: 21 Janar 2015

Deklaratë për shtyp e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ermonela Felaj: Katër vjet më pas, drejtësia për 21 Janarin ende mungon. Drejtësinë e kërkojnë jo vetëm familjarët e Ziverit, Hekuranit, Aleksit dhe Faikut, p...


Shqipëria “në të zezë”, histori e papranueshme

Postuar më: 14 Janar 2015

Deklaratë e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Prezantoj disa nga Vendimet e Këshillit të Ministrave të ditës së sotme. Vendimi ndoshta më i rëndësishëm është ai që n...


DEKLARATË PËR SHTYP

Postuar më: 9 Janar 2015

Deklaratë për shtyp Ndërkohë që zyra juridike e Kryeministrit po përfundon dokumentin e padisë së dyfishtë, penale dhe civile, për Kryetarin e Grupit Parlamentar të PD Edi Paloka, sapo nisi puna për të përgatitur edhe një padi tjetër ...


DEKLARATË PËR SHTYP

Postuar më: 7 Janar 2015

Deklaratë për shtyp Nisur nga shpifjet përtej çdo caku të Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka, Kryeministri Edi Rama ka ngarkuar Zyrën Juridike të Kryeministrisë që të përgatisë ballafaqimet penale dhe civile të shpifësi...


Marrëveshjet e Partneritetit Publik Privat

Postuar më: 6 Janar 2015

Deklaratë për shtyp e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Së pari dua t’ju uroj të gjithëve një vit të mbarë dhe plot suksese! Viti i parë i qeverisjes, viti 2014, patjetër që ka...


Operacioni i shpëtimit të pasagjerëve në tragetin “Norman Atlantik”

Postuar më: 29 Dhjetor 2014

Deklaratë e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli: Mirëdita të gjithëve.! Jam sot në këtë komunikim përpara jush, për të ndarë me ju gjithçka ka ndodhur që nga mëngjesi i herët i ditës së djeshme, kur Qendra e Bashkuar Operacionale e ...


Projektligji për “lustracionin”, të vendosur të shkëputemi nga e kaluara

Postuar më: 29 Dhjetor 2014

Deklarate për shtyp e Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj: Përshëndetje të gjithëve! Dua t’ju njoftoj se sot, mbledhja e Këshillit të Ministrave aprovoi një projektligj, i cili do t’i shkojë Parlamentit në fillim të...


Politikë e re dënimi, në luftën kundër kriminalitetit

Postuar më: 26 Dhjetor 2014

Qeveria shqiptare do ti përgjigjet kriminalitetit, në mënyrë të veçantë kriminalitetit tek moshat e reja, me një politikë të re dënimi, duke nisur nga janari i vitit 2014. Ministri i Drejtësisë Nasip Naço në një deklaratë për mediat...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët