Nis vaksinimi i operatorëve turistikë në mbarë vendin

Postuar më: 17 Prill 2021

Nisi sot vaksinimi i operatorëve turistikë në mbarë vendin, duke i paraprirë një sezoni turistik të çliruar nga efektet e pandemisë. Janë 2000 operatorë turistikë të regjistruar deri më sot në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, për ...


Porti i ri turistik hap epokën e re për Durrësin

Postuar më: 16 Prill 2021

Ceremonia e prezantimit të projektit të Portit të ri Turistik të Durrësit. Fjala e Kryeministrit Edi Rama dhe Muhamed Alabar, themelues i Emaar Group, investitor i projektit:   Kryeministri Edi Rama:   Mirëmbrëma të gjithëve! Ne në ...


Gati materniteti i ri i Lezhës

Postuar më: 15 Prill 2021

Një tjetër investim modern i shtohet sistemit shëndetësor në vend. Materniteti i ri i Lezhës, që do t’u shërbejë jo vetëm Bashkisë Lezhë, por edhe qyteteve përreth, është një ndër investimet e rëndësishme, të pritura në dhjetë...


Shqipëria arrin 300 mijë të vaksinuar

Postuar më: 15 Prill 2021

Në të gjithë vendin po vijon vaksinimi masiv i popullsisë në grupmoshën +60 vjeç, me të sëmurët kronikë si prioritet, ndërkohë që pritet të mbërrijnë edhe sasitë e reja të vaksinave. Kryeministri Edi Rama ishte sot, në Kamzë për...


Rruga e Arbrit drejt përfundimit

Postuar më: 14 Prill 2021

Rruga e Arbrit, e shumëkërkuar nga banorët dhe e shumëpremtuar në dekada, po shkon drejt përfundimit. Kryeministri Rama u ndal në Urën e Vashës, pjesë e këtij aksi me standarde europiane, për t’u njohur me ecurinë e punimeve. Me përfu...


Restaurimi i Xhamisë së Et’hemBeut, rikthimi i një xhevahiri

Postuar më: 13 Prill 2021

Në nisje të Muajit të Madhërishëm të Ramazanit, Xhamia Et’hemBeut, një xhevahir mahnitës i trashëgimisë sonë kulturore, është rikthyer me të gjithë shkëlqimin e vet. Pas një pune kolosale është restauruar deri në detaje. “...


Mbi 22 mijë vaksinime në Elbasan

Postuar më: 12 Prill 2021

Vaksinimi masiv po vijon intensivisht në të gjithë vendin, në qendrat e përqendruara dhe qendra shëndetësore. Në Elbasan, Kryeministri Edi Rama vizitoi qendrën e vaksinimit, ku qindra të moshuar po merrnin dozën e parë të vaksinës antiC...


Eshtrat e Shën Joan Vladimirit i dorëzohen Manastirit në Elbasan

Postuar më: 12 Prill 2021

Sot u zhvillua ceremonia e dorëzimit të lipsaneve (eshtrave) të Shën Joan Vladimirit në Manastirin e Shën Vladimirit në Elbasan. Eshtrat gjendeshin në Fondin e Muzeut Historik Kombëtar dhe në bashkëpunim me autoritetet e Kishës Autoqefale...


Në kantierin e rindërtimit të Kampusit të Universitetit Bujqësor

Postuar më: 11 Prill 2021

Në kantierin e rindërtimit të Kampusit të Universitetit Bujqësor punohet papushim për të përfunduar sa më shpejt 8 godinat e reja. 2200 studentë do të jetojnë në kushte optimale, si në konviktet më cilësore në Europë. Për të inspe...


Rruga Peshkëpi – Selenicë, pjesë integrale e korridorit të ri të Lumit të Vlorës

Postuar më: 10 Prill 2021

Rruga Peshkëpi – Selenicë është investimi me i fundit që bëhet pjesë integrale e korridorit të ri të Lumit të Vlorës. Kryeministri Rama inspektoi sot kantierin e kësaj vepre. Me një gjatësi rreth 15 km, ajo do të lidhë zonën me...


Në Kuç të Vlorës për projektet transformuese te fshatit

Postuar më: 10 Prill 2021

Kryeministri Rama u ndal ditën e sotme në Kuç të Vlorës, ku pritet së shpejt të përfundojë rruga e re, për ta bërë lehtësisht të aksesueshme këtë zonë me bukuri të jashtëzakonshme të Labërisë. Gjatë një bisede me banorë të z...


Rruga e Lumit të Vlorës, zbulimi i një thesari të fshehur të natyrës shqiptare

Postuar më: 10 Prill 2021

Rruga e Lumit të Vlorës, e shumëpremtuar ndër vite, por asnjëherë  e realizuar, po bëhet gati për t’iu zbuluar shqiptarëve e turistëve një thesar të fshehur të parajsës natyrore të Shqipërisë. Në lotin e tretë të rrugës, k...


Vaksinimi masiv vijon në të gjithë territorin e Shqipërisë

Postuar më: 10 Prill 2021

Vaksinimi masiv vijon me intensitet në të gjithë territorin e Shqipërisë ku nga nisja e procesit janë vaksinuar 250 mijë qytetarë. Nga Vlora, Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër ...


Mbi zhvillimin urban të Himarës

Postuar më: 9 Prill 2021

Ligji nr. 20/2020 i ka hapur rrugën regjistrimit për herë të parë të tokave bujqësore në bregdet për ata që nuk mund ta regjistronin dhe as të merrnin certifikatat e pronës. Për këtë ligj dhe zhvillimin urban të Himarës, Kryeministri...


Shëtitorja e Sarandës, gati për sezonin e ri turistik

Postuar më: 9 Prill 2021

Shëtitorja buzë detit në Sarandë është transformuar tërësisht në një hapësirë publike moderne, me gjelbërim dhe ndriçim. Ndërsa Saranda përgatitet për të mirëpritur sezonin e ri turistik. Kryeministri Rama eci sot pasdite përgjat...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët