Sot UEFA mori një vendim që nuk bën drejtësi

Postuar më: 24 Tetor 2014

Deklarata për shtyp e Kryeministrit Edi Rama lidhur me vendimin e UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri: Sot UEFA mori një vendim që nuk bën drejtësi për çka ndodhi në stadiumin e Beogradit. Duke thënë Shqipëria e humbet ndeshjen në tavoli...


Qytetarëve të Tiranës u rikthehen zonat pedonale

Postuar më: 22 Tetor 2014

Komunikim për shtyp i Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Jam këtu përpara jush, për të bërë të njohur për publikun e kryeqytetit dhe të gjithë vendit, vendimin e javës së...


Plan Operacional, për t’i dhënë fund vjedhjes së energjisë

Postuar më: 22 Tetor 2014

Konferenca për mediat e Kryeministrit Edi Rama lidhur me aksionin e ri kundër vjedhjes së energjisë elektrike: Kërkova këtë komunikim, për të lajmëruar një operacion të ri, masiv, të thellë, që do të ketë përfshirjen e plotë të t...


Rama-Vuçiç, takimi në 10 nëntor

Postuar më: 19 Tetor 2014

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç, patën këtë pasdite një bisedë telefonike. Ata ranë dakord se incidentet që shoqëruan ndeshjen e futbollit Serbi – S...


Forcim i masave në luftën kundër pastrimit të parave

Postuar më: 2 Tetor 2014

Nën drejtimin e Kryeministrit Edi Rama, pasditen e djeshme, u mblodh Komiteti i Bashkërendimit të Luftës Kundër Pastrimit të Parave, i cili mori në  shqyrtim raportimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Parandalimit të Pastrimit të Parave...


Qeveria, përmirësim i kujdesit shëndetësor. Mbështetje energjisë së gjelbër

Postuar më: 1 Tetor 2014

Deklaratë për shtyp e Ministrit të Shëndetësisë z. Ilir Beqaj dhe Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes z. Arben Ahmetaj, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Ministri i Shëndetësisë, Ilir Be...


Tryeza e katërt e Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri – BE

Postuar më: 29 Shtator 2014

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Komisionerit për Zgjerimin Stefan Fyle, pas përfundimit të takimit të katërt, të Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri – BE Kryeministri Edi Rama: “Përshëndetje! Sot ...


Për herë të parë pas 5 vitesh një rishikim buxheti me rritje

Postuar më: 17 Shtator 2014

Komunikimi me mediat i Kryeministrit Edi Rama, sot pas mbledhje së Këshillit të Ministrave: Përshëndetje të gjithëve! E pashë me shumë rendësi që të bëj një komunikim pas mbledhjes së sotme të qeverisë, sepse besoj që është një ...


Deklaratë e Zyrës së Shtypit të Kryeministris

Postuar më: 10 Shtator 2014

Deklaratë e Zyrës së Shtypit të Kryeministrisë Udhëtimi dhe qëndrimi i Kryeministrit Rama dhe delegacionit që e shoqëron në Kinë është organizuar përmes mbështetjes së Ambasadës Kineze, falë së cilës kjo vizitë nuk ka rënduar as...


Sistemi bankar solid. Jo një guvernator politikan

Postuar më: 8 Shtator 2014

Kryeministri Rama zhvilloi sot një takim me ekipin e drejtuesve teknik të Bankës së Shqipërisë, lidhur me situatën aktuale të Bankës, pas ngjarjeve të fundit. Pas këtij takimi, Kryeministri Rama dha një konferencë për shtyp në mjedise...


Banka e Shqipërisë, takimet e Kryeministrit

Postuar më: 7 Shtator 2014

Njoftim për shtyp Kryeministri Rama ka takuar Presidentin Nishani dhe ka ndarë me kreun e Shtetit pikëpamjet për situatën e re të krijuar në Bankën e Shqipërisë, pas arrestimit të Guvernatorit Ardian Fullani. Pikëpamjet e tyre kanë qenë...


Deklaratë për shtyp

Postuar më: 6 Shtator 2014

Zyra Shtypit  e Kryeministrisë: Sapo është kthyer nga Samiti i Uellsit Kryeministri Edi Rama ka nisur kontaktet për të diskutuar mbi situatën e re të krijuar me arrestimin e mbrëmshëm të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë. Që herë...


Samiti i NATO-s, Rama: Shqipëria, investitore e paqes në rajon

Postuar më: 4 Shtator 2014

Konferencë për shtyp e kryeministrit Rama, pas mbylljes së punimeve të Samitit të NATO-s, në Wales: Dua të rendis disa pika që i konsideroj me shumë rëndësi, si konkluzionet më të para të këtij Samiti të posaçëm. Së pari, jam krena...


DEKLARATË E QEVERISË SHQIPTARE

Postuar më: 22 Gusht 2014

DEKLARATË E QEVERISË SHQIPTARE   Qeveria e Republikës së Shqipërisë do të jetë pjesë e koalicionit për mbështetjen e Qeverisë së Irakut me armë të lehta dhe municione në luftën kundër terroristëve të të ashtuquajturit Shtet ...


Aplikim online për vendet e reja në administratën publike. DAP: Proces i hapur dhe i drejtë

Postuar më: 17 Gusht 2014

Deklaratë e Drejtores së Departamentit të Administratës Publike, Albana Koçiu: Mirëdita. Siç jeni në dijeni, në maj të vitit 2013, Kuvendi i Shqipërisë, me konsensus miratoi ligjin e ri  “Për nëpunësin civil”. Ky ligj i hapi rru...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët