Jemi votuar për transformim rrënjësor të Shqipërisë

Postuar më: 1 Gusht 2014

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Rama sot më gazetarët: -Zoti Kryeministër, jemi sot përballë faktit të ndërprerjes së një marrëdhënieje të një ministri me Qeverinë. Nga diskursi, ju e dini, që në qeveritë europiane ndodh shumë...


Me falenderim për kontributin largohet Celibashi, në Qeveri Felaj

Postuar më: 1 Gusht 2014

Kryeministri Edi Rama: “Mirëdita, në fakt unë kërkova të bëja këtë komunikim për një njoftim, më thanë që keni dëshirë të bëni disa pyetje, meqenëse dje përfundoi edhe sesioni i parë i Legjislaturës dhe besoj që  ju takon të...


Qeveria miraton projektin për ndarjen e re administrative-territoriale

Postuar më: 22 Korrik 2014

Deklaratë për media e Ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi, dhënë sot, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Sot, Këshilli i Ministrave miratoi projektin për ndarjen e re administrative – territoriale, sipas prop...


Qeveria, rritje reale të pensioneve

Postuar më: 9 Korrik 2014

Deklaratë e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Përshëndetje të gjithëve, Jemi këtu për tu njoftuar se sapo kaluam Vendimin e Këshillit të Ministrave për rritjen e pension...


Qeveria thirrje Parlamentit: Të merret vendim për përfaqësuesit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë

Postuar më: 8 Korrik 2014

Deklaratë për media, Ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, njëkohësisht Koordinatorit Kombëtar në Luftën Kundër Korrupsionit, Bledi Çuçi: Dje, në Shqipërinë tashmë kandidate për në BE dhe ndërkohë që e gjithë shoqëria e ...


Qeveria, Komision Shtetëror për vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri

Postuar më: 2 Korrik 2014

Deklaratë e Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Siç e dini në 15 qershor, Kryeministri Edi Rama bëri publike ngjarjen e madhe të vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, në datën 21 shtator ...


Barroso: Statusi, kapitull i ri për sfidat e Shqipërisë

Postuar më: 30 Qershor 2014

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit  Edi Rama dhe Presidentit të Komisionit Europian Jose Manuel Barroso: Kryeministri Rama: Mirëdita të gjithëve! Më lejoni të shpreh kënaqësinë e veçantë që sot në Tiranë na nderon me...


Statusi, Rama: Bëmë vetëm detyrën

Postuar më: 24 Qershor 2014

Bashkëbisedimi me mediat i Kryeministrit Edi Rama dhe Ministres së Integrimit Klajda Gjosha pas dhënies së statusit të vendit kandidat për Shqipërinë: Kryeministri Edi Rama: Kjo është një ditë e mirë për Shqipërinë! Arritja e statusit...


Mirënjohje Policisë së rilindur! Thirrje Prokurorisë për çuarjen deri në fund të operacionit

Postuar më: 20 Qershor 2014

Fjala e Kryeministrit Rama në konferencën e sotme për shtyp: Përgëzime dhe mirënjohje gjithë trupave të Policisë së Shtetit që u angazhuan në operacionin më të rëndësishëm, më të rrezikshëm dhe më masiv policor të kryer në tër...


Ndihmën ekonomike për herë të parë e marrin gratë

Postuar më: 11 Qershor 2014

Deklaratë e zëvendësministres së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, zonjës Genta Sula, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Një lajm i mirë. Sot Këshilli i Ministrave vendosi të aprovojë një propozim shumë të rëndësishëm të Min...


KiE, OK Planit të Qeverisë për zgjidhjen e problemit të pronave

Postuar më: 7 Qershor 2014

Deklarata për shtyp e Zëvendësministrit të Drejtësisë, Idlir Peci: Komiteti i Ministrave të Këshillit të Europës, i cili mbikëqyr ecurinë e zbatimit të vendimeve të Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut, mori dje një vendim...


Aksidenti Obiliq, Kryeministri Rama: Dhimbje e solidaritet për familjarët

Postuar më: 6 Qershor 2014

Kryeministri Edi Rama me trishtim mësoi për lajmin tronditës të aksidentit në termocentralin në Obiliq, në Kosovë. Kryeministri Rama shpreh dhimbjen e thellë për këtë aksident tragjik, që u mori jetën disa qytetarëve dhe ku u lënduan ...


Masa të reja për respektimin e ligjit kundër duhani

Postuar më: 4 Qershor 2014

Deklaratë e Zëvendësministres së Shëndetësisë, znj. Milva Ekonomi, sot, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave:   Mirëdita! Në mbledhjen e sotme, Qeveria vendosi për të dërguar në Parlament një projektligj, i cili sjell disa n...


Ish të dënuarit politik, prioritet në pagesa atyre që janë gjallë

Postuar më: 4 Qershor 2014

Deklaratë e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, sot, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Dua që t’ju informoj që Qeveria sapo ka marrë një vendim që sjell disa ndryshime në ligjin për të përndjekurit poli...


KE, PO progresit të Shqipërisë. PO statusit të vendit kandidat

Postuar më: 4 Qershor 2014

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Rama dhe Komisionerit për Zgjerimin Stefan Fyle, pas përfundimit të takimit të tretë, të “Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri-BE”, të mbajtur sot në Tiranë:   Kryeministri ...


Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët